انواع تشک فنری

انواع تشک فنری یکی از معروف ترین نوع های تشک هستند که در بین مردم ایران بسیار رایج شده است.، تشک های فنری به نسبت دیگر تشک ها کمی ارزان تر است و اما مزیت های خوبی دارد که نسبت به قیمت آن مناسب است، این تشک برای بیشتر برای جوانان و افراد کم وزن مناسب است. ساختار درونی  این تشک ها از فنر ساخته شده است. که حالا انواع مختلفی دارد که در ادامه توضیح خواهیم داد.

تشک های فنری جزو پر فروش ترین نوع تشک است .

انواع تشک های فنری

تشک های فنری به طور کلی به 2 دسته تقسیم می شوند:

  • تشک فنری متصل
  • تشک فنری منفصل

هر کدام یک از این تشک ها ویژگی های دارند که بهتر است قبل از خرید درباره آن ها مطالعه ای داشته باشید. و سپس اقدام به خرید نمایید.

تشک فنری متصلتشک فنری متصل

تشک های فنری قدیمی ترین نوع تشک ها است، ساختار درونی این تشک ها از فنر ساخته شده است. و به تشک های نرم معروف هستند.

فنر متصل (فنر مارپیچ باز،میراکویل و فنر مارپیچ دیگر نام های فنر متصل هستند) جزو معروف ترین نوع فنر هستند. که در تشک های فنری استفاده  می شود. که آن ها را با یک سیستم فنری به هم متصل می کردند و همین دلیل باعث می شود که تولید کنندگان بتوانند تعداد انبوهی تشک به قیمت ارزان تولید کنند.

به طور میانگین در  یک تشک دو نفره 300 نفر قرار داده شده است و حالا این تشک های فنری به دو دسته سفت و نرم تقسیم می شوند. تشک های سفت با درجه فنریت 12 ساخته می شوند و این نوع تشک ها مانند تشک طبی است. و اگر به دنبال تشکی نرم هستید باید تشک با درجه فنریت 13.5 خریداری کنید.

ویژگی های تشک فنری متصل

  • سبک و حمل و نقل بسیار راحت
  • چیدمان فنر ها به صورتی است که به کمر آسیبی نمی رساند.
  • هرچه تعداد فنر های داخل تشک بیشتر باشد کیفیت آن هم نیز بیشتر می شود.
  • می توان از تشک های فنری سفت به عنوان تشک طبی استفاده کرد.
  • تشک های فنری نرم مناسب کودکان زیر 10 سال است.

تشک فنری منفصلتشک فنری منفصل

تشک های فنری منفصل تقریبا مانند تشک  فنری متصل است اما تفاوته هایی باهم دارند.تشک های فنری منفصل که نام دیگر آن تشک پاکتی است. این تشک ها به طوری طراحی شده است که عملکرد هر فنر نسبت به دیگر فنر ها جداگانه است. و ارتباطی با هم ندارند و دیگر مانند تشک فنری متصل نیست که فنر ها به هم وصل شده باشند.

شرکت های تولید کننده تشک های فنری بسیار زیاد هستند اما هر کدام سعی می کنند. با تغییراتی در تشک رضایت مشتری را به خود جلب کنند.

ویژگی های تشک منفصل

  • تعداد فنر ها در تشک های فنری منفصل به طور میانگین بین 600 تا 6000 است. که حالا تعداد آن ها هرچه بیشتر باشد کیفیت تشک نیز بالاتر خواهد بود.
  • اگر می خواهید تشک 2 نفره خریداری کنید، تشک های فنری منفصل بهترین گزینه برای انتخاب است .
  • تشک های فنری منفصل نسبت به دیگر تشک ها سنگین تر است و حمل و نقل آن ها کمی سخت تر است .

شرکت تولید تشک زبرا با بیش از 10 سال سابقه کاری یکی از بهترین ها در زمینه تشک است. و شما می توانید تشک خود را به صورت آنلاین سفارش دهید و در هر شهری که باشید به صورت رایگان برای شما ارسال خواهد شد .