فواید و مضررات بالشت طبی یا بالشت مموری فوم

//فواید و مضررات بالشت طبی یا بالشت مموری فوم

فواید و مضررات بالشت طبی یا بالشت مموری فوم

مطمئنا باور اشخاص نسبت به استفاده از بالشت مموری فوم و یا طبی نسبت به یکدیگر متفاوت است و تحقیقات نشان میدهد که میزان راحتی خواب شبانه رابطه مستقیم با باورهای ذهنی افراد و اولویت فردی آنان دارد. درحالی که برخی افراد با اطمینان خاطر نسبت به ویژگیهای و مزایای استفاده از بالشت مموری فوم می گویند و آن را مفید میدانند ،دسته ای دیگر نسبت به آنها کمتر مشتاق هستند.

مطمئنا درک مزایا و معایب این بالشت های ارتوپدیک به شما کمک خواهند کرد که تعیین کنید آیا شما نیز باید یکی از آنها را خریداری کنید تا بتوانید بقیه شب را بهتر بخوابید؟

مموری فوم چیست؟
مموری فوم از موادی به نام visco Elastic ساخته شده است که حدود 50سال پیش توسط اداره ملی هواشناسی و فضایی امریکا ناسا اختراع شد.مموری فوم در ابتدا برای استفاده در ساخت صندلی سفینه فضایی و بالشتک ساخته شد.
ودر حقیقت یک نوع فوم متراکم است که به گرما و فشار بدن پاسخ میدهد تا فرمی حمایت کننده و اثری آرامبخش ایجاد کند و پس از آن در زمانی که استفاده نمی شود خود را به فرم و شکل اولیه می رساند.
مموری فوم در طول سالها در انواع تشک ها و بالشت ها و برخی اقلام مربوط به کالای خواب استفاده شده است و دلیل آن توانایی در ارائه کفپوشی راحت و انعطاف پذیر و کمک به کاهش فشارهای دردناک بدن در طول خواب می باشد.

 

مزایا:
هنگامی که می خوابید و یا استراحت می کنید بالشت مموری فوم به طور طبیعی گرمای بدن را به خود جذب میکند و با فرم گیری متناسب با آناتومی ستون فقرات با خطوط سر،شانه ها و گردن شما سازگار می شود .این انعطاف مناسب علاوه بر کمک به تسریع گردش خون به سر و بهبود دردهای ناشی از مشکلات ستون فقرات و گردن، احساس بسیار راحتی به افرادی میدهد که خواستاری خوابی خوش با کیفیتی مناسب هستند زیرا تنها اینگونه بالش ها نسبت به سایز فیزیک گردن افراد فرم پذیرند و این خاصیت انکارناپذیر در هیچیک از انواع دیگر بالشت ها وجود ندارد.
از دیگر موارد مفید بالشت مموری فوم عاری بودن از هرگونه گرد و غبار و ضد حساسیت و ضد آلرژی بودن آن است که گزینه بسیار مهمی برای بسیاری افراد مبتلا به مشکلات تنفسی و حساسیت های آلرژیک می باشد.
معایب:
بالشت های مموری فوم ممکن است از لحاظ قیمت خرید نسبت به دیگر بالشت های موجود در بازار گرانتر باشد و این امر تهیه آنرا برای بسیاری افراد مشکل میسازد.
توجه داشته باشید که بالشت های طبی برای نوزادان و کودکان خردسال برای استفاده ایمن نیستند .

 

 

 

تشکتشک زبراتشک تخت خوابتشک با کیفیتتشک ارزانتشک زبرا مترستشک تختتشک خارجیخرید تشک تخت

By | 2018-05-07T18:05:26+04:30 آوریل 13th, 2018|مقالات|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment