کجا بخوابم ؟ روی زمین یا تخت؟

//کجا بخوابم ؟ روی زمین یا تخت؟

کجا بخوابم ؟ روی زمین یا تخت؟

لطفا روی زمین نخوابید
در سالهای گذشته نه چندان دور در کشورهای آسیایی و خصوصا ایران افراد کمتربه خوابیدن روی تخت معتقد بودند و اغلب ترجیح میدادند رختخواب‌شان را روی زمین پهن کرده و مشغول استراحت و یا خواب شوند،
اما درواقع واز لحاظ علم پزشکی و نظرمتخصصان ارتوپد کدام یک از این روش‌ها برای حفظ سلامت مفید است و به فرد کمک بیشتری میکند؟
نتایج تحقیقات نشان میدهد خوابیدن روی زمین باعث ایجاد “کمر درد”، ضعف عضلانی، سرگیجه و سردرد در افراد, خصوصا سالمندان و بیماران اتوپدی میشود ولی بسیاری از پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها و نسلهای پیشین چنان به خوابیدن روی زمین عادت کرده و آن را مفید و مؤثر میدانند، که به هیچ عنوان حاضر نیستند، روش‌شان را تغییر دهند و چه بسا اگر مجالی داشته باشند با ذکر مثالی از میزان سلامت جسمانی و طول عمربالای گذشتگان و پدران خود، شما را نیز به پایبندی به اصول سنتی تشویق می کنند.البته بدیهی است خوانندگان محترم همگی به این امر واقف هستند که عمر طولانی و سلامت جسمانی نسلهای پیشین و گذشتگانمان به عوامل گوناگون از جمله تغذیه سالم ،عدم استرس ،فعالیت فیزیکی روزانه ،هوای پاک و.. بستگی داشته است..

 

این گروه از عزیزان تا حدی به خوابیدن روی زمین اعتقاد دارند که حتی اگر زمانی را به پیشنهاد یک متخصص اورتوپد روی تخت بخوابند احساس کمر درد کاذب ناشی از باورنادرست به سراغشان میآید و تصمیم میگیرند چند شبی روی زمین بخوابند تا دردشان آرام شود و بهبود یابند..
Dr, tomas fedro
جراح و فوق تخصص ارتوپد از برلین آلمان اینطور عنوان میکند: انسان سالم برای خوب خوابیدن حداقل باید 40 سانتی متر با سطح زمین ارتفاع داشته باشد درغیر این صورت گرانش زمین باعث ایجاد چین و چروک و افتادگی اندام‌های بدن و پیری زودرس میشود.البته که اگر همه این مطالب را میدانستند هرگز به استقبال چنین مهمان ناخوانده ای نمی رفتند. .
وی خاطرنشان میکند
مطمئنا خوابیدن و استراحت روی زمین باعث فرسایش و سایش بیشتر زانوها در درازمدت می شود.بدین جهت که در بهترین شرایط و موقعیت شخص هنگام بیدارشدن از روی زمین میبایستی زانوها بیشتر خم شده و وزن ناگهانی بیشتری را تحمل کنند و این برای افراد سالمند ومسن مناسب نیست.در صورتیکه هنگام بیدار شدن از تخت زانوها کمترخم شده و درگیر میشوند. بله به همین سادگی!.
به هرحال اگر بنا به هر دلیلی ناچارید روی زمین بخوابید رعایت اصول و قوائدی ساده به شما کمک میکند که حداقل به سلامت جسمی خود آسیب نرسانید..
نتایج بررسی محققان نشانگر این است که اگر روی زمین میخوابید میبایستی یک یا دو بالشت زیر ساق پاهایتان قرار دهید. انجام این امر مهم به ظاهر کم اهمیت باعث رسیدن گردش خون بیشتر به مغز شما میشود و کیفیت خواب و استراحت شما را به حداکثر می رساند. همچنین بهترین بالشت برای گذاشتن زیر سر باید از جنس مموری فوم باشد و گردن روی آن قرار بگیرد.این نوع بالشت تمام طبی بوده و برای پیشگیری و یا بهبود آرتروز گردن – دیسک و یا مشکلات و بیماریهای ارتوپدیک مرتبط با گردن و ستون فقرات ضروری می باشد

 

 

 

تشکتشک زبراتشک تخت خوابتشک با کیفیتتشک ارزانتشک زبرا مترستشک تختتشک خارجیخرید تشک تخت

By | 2018-04-30T03:18:42+03:30 فوریه 9th, 2017|مقالات|5 Comments

About the Author:

5 Comments

 1. Saeed b مارس 30, 2017 at 11:19 ب.ظ - Reply

  Agha man 42 salame az bachegi ham ru zamin rilax mikon . Kheyli ham khubam.

 2. N.b ژوئن 20, 2017 at 2:17 ب.ظ - Reply

  جالب بود واقعا . قابل توجه ایرونی های محترم و سنتی.

  • MR Mattress ژوئن 21, 2017 at 10:31 ق.ظ - Reply

   با تشکر از حسن سلیقه شما بازدیدکننده محترم.

 3. Maryam osati نوامبر 30, 2017 at 10:07 ق.ظ - Reply

  Salam . Ino eykash pedare man befahme.ba ejazaton in matlab ro copy kardam .merc

  • MR Mattress دسامبر 2, 2017 at 9:47 ق.ظ - Reply

   با عرض ادب و احترام. هیچ اشکالی نداره.به امید اثرات مثبت.

Leave A Comment